KURUMSAL

1979 YILINDAN

GÜNÜMÜZE

ELSAN ELDİVEN

Firmamız 1979 yılında sanayi yaşamına ELSAN TİCARET olarak Gazcılar Cad. Beysel İş Hanı’nda faaliyetine başlamıştır. 1986 yılında Ulu Çarşı’da kendi dükkanlarımızda gelişimimizi sürdürdük. Sanayi iş eldivenleri ve iş önlüklerini standart normlara uygun ve en iyiyi bir ilke olarak benimsemiş olan firmamız, sürekli gelişme göstermiş ve 1996 yılında yeni binamızda faliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

1998 yılında, kaplama makineleri yurt dışından getirilerek kimyasal eldiven üretimine başlandı. İş eldivenleri ve önlükleri üretiminde tecrübe sahibi olan firmamız OYAK RENAULT, OTOSAN, OTOYOL, TOFAŞ, KARSAN, TOYOTA, HYUNDAI, COŞKUNÖZ firmaları için iş eldiveni (deri-bez), önlük, kolluk ve kimyasal eldiven üretimine başlayarak; otomotiv sektörü, inşaat sektörü gibi endüstriyel aynı zamanda tarım alanında faliyet gösteren tüm üretim sektörüne hizmet vererek yoluna devam etmiştir.

2000 yılında doğal gaz ünitesi devreye alınarak firmanın ısı enerjisini karşılama yolunda büyük bir gelişim gösterilmiştir. 2003 yılı itibariyle ihracatımız FRANSA ile kesinlik kazanmıştır.

Türkiye’de otomotiv sektörünün ve diğer tüm sektörlerin gelişmesi ile birlikte bu konudaki başarısını da sürdürmüş olan şirketimiz, kalite güvence sistemlerinin uygulamaya alınması ile müşteri memnuniyetini daha da ileriye götürmeyi hedeflemektedir.

Organizasyon yapılanmasını ANONİM ŞİRKET seviyesine getiren ELSAN ELDİVEN A.Ş. yaklaşık 4000 m2 kapalı alanda kurulu tesisinde üretim ve pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Üretim gücümüz ve kalitemizle iş güvenliği sektörünün aranan ismi olarak müşterilerimizin el ve kol koruyucuları pazarında çözüm ortağı olmaya devam etmek.

MİSYONUMUZ

Üretim, tesis ve hizmet kalitemizin çıtasını yüksek tutup müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak. Faaliyetlerimizi doğanın bize sunduğu güzelliklerin ve tükettiğimiz doğal kaynakların farkında olarak bu ekolojik döngüye bağlı, doğaya ve çevreye saygılı olarak yapmak. Uzman ekibimizle birlikte kendimizi sürekli geliştirerek tüm iş kollarına uygun çözümler bularak zorluk derecesi gözetmeksizin tüm müşterilerimizin istek ve taleplerini karşılamak ve iş kazalarını önlemek amaçlı doğru kişisel koruyucular önermek.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Elsan Eldiven olarak Avrupa standartına uygun üretim yapmaya devam etmek. ISO 9001 kalite belgemizin gerekliliğini yerine getirmek ve sürekli geliştirmek. Üretim politikamızı müşteri memnuniyeti odaklı yapmak. Müşterilerimizin istek ve taleplerini sürekli takiP etmek ve karşılamak. Uluslararası rekabet koşullarını ve gelişen teknolojiyi yakından takip eden kaliteyi ön planda tutarak, üretim sistemi uygulayan dışa açık sürekli gelişen bir üretici olmaya devam etmek..